Silikon uniwersalny Expert Line – charakterystyka

Silikon uniwersalny marki Expert Line, to jednoskładnikowe szczeliwo silikonowe, które wyróżnia się wysoką elastycznością, a także zdolnością do utwardzania wilgoci z powietrza. Jest to materiał odporny na zmienne warunki atmosferyczne oraz promieniowanie słoneczne. Produkt dostępny jest w różnorodnych rozmiarach, warto więc zapoznać się z jego zastosowaniem, właściwościami oraz poznać jego sposób użytkowania.

 Zastosowanie silikonu uniwersalnego Expert line

Silikony uniwersalne marki Expert Line wykorzystywane są do prac remontowych i budowlanych. Można je również stosować do prac zarówno zewnętrznych,  jak i wewnętrznych. Tego rodzaju materiały wykorzystywane są do uszczelniania framug okiennych i drzwi. Wiele osób korzysta z silikonu Expert line do uszczelniania wystaw sklepowych, a także elementów instalacji i urządzeń wentylacyjnych. Często silikon uniwersalny Expert Line używany jest do spoinowania płytek ceramicznych, a także połączeń narożnych.

Jakie właściwości ma silikon uniwersalny Expert line?

Decydując się na wykorzystanie silikonu uniwersalnego można liczyć,  że jest to materiał, który wykazuje przyczepność do typowych materiałów budowlanych. Można więc go wykorzystywać do szkła, glazury, terakoty, ceramiki i betonu. Silikon ten charakteryzuje się wysoką odpornością na starzenie, dodatkowo jest to materiał trwale elastyczny i wytrzymały w różnych warunkach klimatycznych. Stosuje się go do prac zewnętrznych i wewnętrznych.  Jest to produkt łatwy w nakładaniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *