Preparat na rdzę Wrocław – jak zabezpieczyć konstrukcje stalowe przed korozją

Projektowanie obiektów ogromnych rozmiarów wymaga odpowiedniego szkieletu, który będzie znosił duże obciążenia. Do tego doskonale nadaje się stal i konstrukcje stalowe, wykonane z kształtowników. Niestety, nie zabezpieczając w odpowiedni sposób powierzchni metalu, może ona ulec zniszczeniu, które powodują warunki atmosferyczne. Odpowiednie zabezpieczenie można dobrać w zależności, na jakim etapie budowy konstrukcji chcemy zastosować ochronę antykorozyjną.

Preparat na rdzę Wrocław – sposoby zabezpieczenia stali

Najlepsze rezultaty ochrony metali przed korozją otrzymuje się w trakcie tworzenia konstrukcji stalowych. W ten sposób stalowe elementy są chronione i spokojnie można je przewozić na miejsce montażu.

Trwałymi powłokami, których ochrona może wynosić nawet 100 lat będą powłoki, które tworzą związki cynku. Większe elementy można również poddawać cynkowaniu ogniowemu, aby stworzyć powłokę twardą i mocno związaną z powierzchnią stali. W przypadku, kiedy to konstrukcja przeznaczona jest do użytku w bardzo trudnych warunkach, warto pokusić się o zastosowanie ocynku płatkowego z dodatkiem aluminium, ale jeśli konstrukcja ma pełnić jedynie funkcje dekoracyjne, można użyć farb proszkowych. Malowanie takie jest trochę mniej odporne na korozję niż cynkowanie, ale zabezpiecza konstrukcję metalową przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Preparat na rdzę Wrocław – ochrona antykorozyjna

Kiedy konstrukcja jest gotowa i wymaga montażu, to może wystąpić zagrożenia uszkodzenia konstrukcji związane z transportem oraz składaniem elementów. Szczególnie narażone na utratę ochrony są elementy gwintowane oraz miejsca styku elementów konstrukcyjnych. Przed montowaniem poszczególnych elementów, warto więc zatem przejrzeć wszystkie te elementy. Natomiast jeśli pojawią się jakieś niepewne miejsca, uszkodzone lub wrażliwe powinny być natychmiast zgłoszone i szybko zabezpieczone przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych. Jeżeli uszkodzenia nie są duże, to do ich zaprawienia można użyć preparat na rdzę Wrocław w spreju, który pozwoli na precyzyjną aplikację i dobre zabezpieczenie metalu.

Popularne tagi : lotne inhibitory korozji , VCI , pochłaniacze wilgoci , olej antykorozyjny , preparat antykorozyjny , powłoki antykorozyjne , powłoka antykorozyjna

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
preparat na rdzę Wrocław

Dojazd: