Zabezpieczenie antykorozyjne w transporcie morskim

Jednym z najbardziej opłacalnych, ale i jednocześnie dość skomplikowanym logistycznie transportów jest transport morski. Wszystko to za sprawą specyficznych warunków atmosferycznych, które panują podczas takiego transportu, zwłaszcza dużą wilgotność czy zasolenia atmosfery. W takich warunkach ładunki są bardzo narażone na korozję. A jak je przed nią ochronić? Warto poznać działanie VCI jako zabezpieczenia antykorozyjnego.

Wiadome jest, że korozja to zjawisko niepożądane, które polega na stopniowym niszczeniu metali, które prowadzi do dużych strat, a także uszkodzeń. Najbardziej narażone na korozję są właśnie ładunki w transporcie morskim, a aby je przed nią uchronić, stosowane są zabezpieczenia antykorozyjne, które przeciwdziałają pojawianiu się wilgoci wewnątrz ładunków. Jednym z najbardziej skutecznych zabezpieczeń antykorozyjnych jest folia antykorozyjna VCI.

Na czym polega działanie VCI

VCI to metoda zabezpieczenia antykorozyjnego, które polega na powolnym uwalnianiu się cząsteczek inhibitora z powierzchni folii lub papieru, w które uprzednio został zapakowany metal i osiadaniu ich na powierzchni metalu. Dzięki takiemu zabezpieczeniu powierzchnia danego metalowego przedmiotu nie koroduje. W ten sposób zabezpieczona część może być magazynowana przez długi czas.

Największymi zaletami VCI są nie tylko ich trwałość i duża skuteczność, ale także to, iż zabezpieczona nimi powierzchnia jest przede wszystkim sucha, czysta i po rozpakowaniu od razu gotowa do użycia.

Korozja nie jest jedynym zagrożeniem dla ładunków transportowanych drogą morską. Dodatkowymi groźnymi czynnikami podczas transportu morskiego są uszkodzenia mechaniczne, przechyły i wstrząsy, które wywołują prądy morskie. Dlatego należy ładunek odpowiednio zabezpieczyć także przed tymi czynnikami. Zrobimy to poprzez porządne zamocowanie skrzyń z ładunkiem, umieszczenie wewnątrz nich wskaźników wstrząsów oraz monitorujących stan ładunku.

Dlatego warto pamiętać, ze wybierając transport morski, należy porządnie zabezpieczyć swój ładunek.

 

Popularne tagi: ochrona metali przed korozjąprodukty antykorozyjneopakowania antykorozyjneinhibitory korozjilotne inhibitory korozjipochłaniacze wilgociolej antykorozyjnypreparat antykorozyjny

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
vci

Dojazd: