Płyny antykorozyjne

Płyny antykorozyjne to oleje i smary. Są one bardzo powszechną metodą zapobiegania korozji, ze względu na swoje dodatkowe właściwości mechaniczne i smarne. Są szeroko wykorzystywane podczas eksploatacji maszyn oraz w trakcie składowania. Oleje antykorozyjne zawierające VCI emitują lotne inhibitory korozji. Jest to niewątpliwie dodatkowa korzyść, która daje ochronę w szczególnie trudno dostępnych miejscach. Wystarczy, że rozpylimy płyn antykorozyjny  w odległości do 30 cm, a cząsteczki VCI same dotrą w miejsca, gdzie nie dostaje się zwykły smar.

Oleje antykorozyjne – zastosowanie i zalety

Ponieważ ciecze mają możliwość przenikania nawet w najmniejsze szczeliny, dzięki temu zapewniają silną ochronę przed rdzą w miejscach, które są trudno dostępne, a dzięki zastosowaniu olei antykorozyjnych z VCI uzyskamy jeszcze lepsze rezultaty, ponieważ lotne inhibitory korozji, które zawarte są w oleju, chronią powierzchnię na odległość 30 cm od warstwy oleju antykorozyjnego.

Płyny antykorozyjne służą do ochrony podczas transportu wszystkich powierzchni metalowych, elementów obrabianych, maszyn, akcesoriów, narzędzi, przyrządów pomiarowych, a także wszystkich ruchomych części. Płyny VCI nadają się również do ochrony pustych przestrzeni w pompach, przekładniach, silnikach, rurach oraz magazynowania, transportu i sezonowego wyłączania maszyn rolniczych, ładzi i sprzętu do usuwania śniegu.

Oleje antykorozyjne – rodzaje

Oleje antykorozyjne różnią się głównie bazą użytą do produkcji preparatu. I są to oleje wykonane z rafinowanych mineralnych olei, benzyny i dodatków antykorozyjnych oraz nie zawierają silikonu ani lanoliny. Występują również oleje stworzone na bazie oleju mineralnego, bez rozpuszczalnika wosku ani lanoliny. Charakteryzują się one wysoką płynnością, a także wysokimi właściwościami smarnymi.

 

Popularne tagi: odrdzewiacz , powłoka antykorozyjna , powłoki antykorozyjne , preparat antykorozyjny , olej antykorozyjny , pochłaniacze wilgoci , VCI , lotne inhibitory korozji , inhibitory korozji

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
płyn antykorozyjny

Dojazd: