Opakowania antykorozyjne

Opakowania z lotnymi inhibitorami korozji stanowią ochronę dla elementów metalowych, jak i elektronicznych, które podczas magazynowania, produkcji czy nawet transportu, narażone są na zawilgocenie oraz korozję.

W ofercie wielu firm zajmujących się produkcją opakowań antykorozyjnych, które zawierają lotne inhibitory korozji, można znaleźć takie kategorie produktów:

1. Folia antykorozyjna w postaci płaskiej foli, rękawów i pół rękawów, torebki, torebki strunowe, folia bąbelkowa czy folia stretch.
2. Papiery antykorozyjne w postaci arkuszy, jak i na rolce.
3. Emitery VCI.
4. Pochłaniacze wilgoci.
5. Odrdzewiacze.
6. Środki antykorozyjne.

Wszystkie wymienione wyżej środki mają za zadanie chronić metalowy lub elektroniczny element przed korozją. Niektóre z nich, jak odrdzewiacz mają za zadanie zarówno zabezpieczyć detal przed rdzą, jak i oczyścić go z korozji.

Każde z opakowań antykorozyjnych nadaję się to zabezpieczania podczas transportu, jak i magazynowania. Najczęściej wybieranymi opakowaniami antykorozyjnymi są folie pod różnymi postaciami oraz papiery zawierające VCI. W te dwa produkty można pakować przeróżne przedmioty metalowe. Jednak termokurczliwa folia antykorozyjna z VCI najlepiej sprawdzi się w zabezpieczaniu przedmiotów o skomplikowanej strukturze, ponieważ zawarte w niej lotne inhibitory korozji docierają do nawet najbardziej trudno dostępnych miejsc, co jest świetnym rozwiązaniem właśnie w zabezpieczaniu nietypowych przedmiotów. Poza tym folia bąbelkowa oprócz ochrony antykorozyjnej zapewnia dodatkową ochronę, dzięki swoim pęcherzom zawierającym powietrze.

Emitery i pochłaniacze wilgoci zazwyczaj stosowane są jako dodatkowe zabezpieczenie w skrzyniach podczas transportu, ale również jako zabezpieczenie antykorozyjne metalowych skrzyń w rozdzielniach.

Popularne tagi: folia antystatyczna ESDfolia biodegradowalnafolia biofolia kompostowanazabezpieczenie antykorozyjneśrodki antykorozyjneśrodek antykorozyjnyochrona przed korozjązabezpieczenie przed korozjąopakowania antykorozyjne

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
opakowania VCI

Dojazd: