Opakowania antykorozyjne – jak je dobrać

Wybór odpowiedniego opakowania antykorozyjnego nie jest trudnym zadaniem. Przede wszystkim wystarczy znać wymiary przedmiotu, który chcemy ochronić. Jednak istnieją jeszcze inne czynniki wpływające na dobór odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego.

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym tak właściwie są lotne inhibitory korozji. Lotne inhibitory korozji, inaczej zwane VCI to związki chemiczne, które uwalniają się z opakowania antykorozyjnego, wypełniając jego wnętrze i tym samym powstrzymują proces powstawania korozji.

Opakowania antykorozyjne – gdzie je można zastosować

Opakowania antykorozyjne z VCI znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Wykorzystywane są przede wszystkim do zabezpieczania elementów metalowych przed rdzą podczas magazynowania i transportu. Opakowania są lekkie i zapewniają odpowiedni poziom ochrony antykorozyjnej, a także zabezpieczają przed wieloma czynnikami zewnętrznymi.

Opakowania antykorozyjne w większości przypadków wytwarza się w procesie znanym jako wytłaczanie z rozdmuchiwaniem. Dzięki temu procesowi powstaje bardzo cienki rękaw, który schładza się powietrzem, a następnie jest on cięty i składany lub zamykany do potrzebnych rozmiarów.

Opakowania foliowe antykorozyjne wyprodukowane tą metodą są wysokiej jakości, odporne na przebicia i odznaczają się lepszą kleistością. I najważniejsze, jest wytrzymała na rozciąganie, dzięki czemu nie pęka zbyt łatwo.

Firmy produkujące opakowania antykorozyjne są w stanie wyprodukować foliowe opakowania antykorozyjne w różnych rozmiarach i formach, a wszystko po to, by zapewnić jak najlepszą ochronę dopasowaną do potrzeb klienta.

Popularne tagi: folia aluminiowafolia antykorozyjnapłyn antykorozyjnyantykorozjafolia biofolia VCI , papier antykorozyjny , folia antystatyczna ESD , folia biodegradowalna , folia kompostowana

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
folia biodegradowalna

Dojazd: