Trener personalny – kim jest i na czym polega jego praca

Trener personalny to rozchwytywany zawód. Przyczyną tego jest stale rosnąca popularność zdrowego i aktywnego stylu życia. Dużo osób ma świadomość, że samemu nie uda im się osiągnąć takich efektów, jak pod okiem doświadczonego trenera personalnego. Praca trenera personalnego to nie tylko treningi, co jeszcze robi trener personalny?

Zadania trenera personalnego

Rozpisanie diety

Każdy z dłuższym stażem treningowym, może stwierdzić, że bez odpowiedniej diety trening będzie zdecydowanie mniej efektywny. Dlatego właśnie dobry trener personalny powinien wiedzieć jaką dietę dopasować do konkretnego podopiecznego, tak by szybciej osiągnąć wymarzony cel.

 

Ustalanie celów

Motywacją osób, które postanowiły skorzystać z siłowni jest zazwyczaj zrzucenie zbędnych kilogramów. Taki cel jest jednak długoterminowy, dlatego dobrą praktyką jest znalezienie i wyznaczenie pomniejszych celów, które utrzymają zapał podopiecznych.

 

Motywowanie podopiecznych

Znalezienie w sobie motywacji do ćwiczeń to największa trudność związana ze zmianą trybu życia. Również w tym przypadku ważną rolę odgrywa trener personalny – im bardziej zmotywujesz daną osobę do treningu, tym lepsze efekty osiągnie, a dzięki temu może polecić cię innym.

 

Budowanie atmosfery

Dzięki pozytywnej relacji, trening może okazać się zdecydowanie bardziej efektowny. Miła atmosfera sprawia, że zapominamy o zmęczeniu czy wysiłku i cieszymy się dobrym towarzystwem.

 

Kurs na trenera personalnego – tu nauczysz się wszystkiego

Jak widać, zostanie trenerem personalnym to coś więcej niż znajomość ćwiczeń, to również nawiązywanie relacji, ocena umiejętności oraz dopasowanie treningu do danej osoby. Jeśli więc planujesz połączenie pasji z karierą zawodową, niezbędny może okazać się kurs trenera personalnego.

 

Popularne tagi: kursy instruktora pływaniakurs instruktora tańcakurs wychowawcy kolonijnegokurs kierownika kolonijnego