Metody ochrony metali przed korozją

Przemysł metalurgiczny nie od dziś boryka się z problemem ochrony swoich produktów przed korozją. Uszkodzenie nowych elementów metalowych na skutek korozji mogłoby się wiązać z ogromnymi stratami firm, dlatego powszechnie wykorzystują one nowoczesne metody ochrony metali przed korozją, które gwarantują, że metalowe elementy pozostaną w stanie nienaruszonym aż do momentu ich sprzedaży klientowi końcowemu. Doskonałym przykładem branży borykającej się z problemem korozji są producenci części samochodowych. Takie części często są transportowane drogą morską a także magazynowane przez długi czas.

Profesjonalna antykorozja dla przemysłu

Obecnie są stosowane różne metody ochrony metali przed korozją. W przypadku małych elementów metalowych, doskonale sprawdzają się folie oraz papiery VCI, zaopatrzone w lotne inhibitory antykorozji, które w sposób bezkonkurencyjny zabezpieczają metal przed niekorzystnym działaniem środowiska. Są to środki bezpieczeństwa w sposób znaczący różniące się od tych, które stosujemy na co dzień w naszych gospodarstwach domowych. Chcąc zabezpieczyć element, na którym pojawiła się już rdza, możemy użyć środków powszechnie dostępnych w marketach lub specjalistycznych sklepach z tego typu artykułami. W przypadku dużych koncernów motoryzacyjnych, zastosowane rozwiązania muszą być optymalne zarówno pod względem ekonomicznym, jak również w zakresie gwarantowanego stopnia bezpieczeństwa przed korozją.

Gwarancja skuteczności produktów VCI

Metody ochrony metali przed korozją w postaci produktów VCI, w odróżnieniu od rozwiązań dedykowanych dla zwykłego Kowalskiego, muszą charakteryzować się potwierdzoną skutecznością ochrony elementów metalowych przez odpowiednio długi okres czasu, przy zachowaniu nienaruszonej struktury metalu nawet w stopniu niezauważalnym dla ludzkiego oka. Przykładem mogą być elementy silników spalinowych, gdzie zachowanie nienaruszonej struktury powierzchni metalowej ma kluczowe znaczenie dla bezpiecznego eksploatowania tych elementów już w finalnym ich zastosowaniu.

Popularne tagi : środki antykorozyjne , środek antykorozyjny , ochrona przed korozją , zabezpieczenie przed korozją , ochrona antykorozyjna , ochrona metali przed korozją , produkty antykorozyjne , opakowania antykorozyjne

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
Metody ochrony metali przed korozją

Dojazd: