Opakowania VCI – jak działają

Opakowania antykorozyjne zawierają VCI, czyli lotne inhibitory korozji. Są to substancje chemiczne, które powoli ulatniają się z zastosowanego materiału opakowaniowego i osadzają się na powierzchni umieszczonego w nich metalowego przedmiotu. Tworzą zatem cienką warstwę ochronną, która wstrzymuje reakcje elektrochemiczne, które zachodzą między metalem a środowiskiem zewnętrznym.

Działanie opakowań VCI opiera się zatem na dodaniu do opakowania odpowiedniej ilości lotnych inhibitorów, które zapewniają ochronę wewnątrz opakowania.

Ochrona VCI jest mechanizmem dwuetapowym. Najpierw inhibitor ulatnia się, a następnie osadza się na powierzchni metalu. Lotny stan inhibitorów gwarantuje rozprowadzenie ich po całym wnętrzu opakowania i dotarciu do każdego zakamarka zabezpieczonego przedmiotu. Drugi etap ochrony to utworzenie bardzo cienkiej i jednocześnie bardzo skutecznej warstwy ochronnej na powierzchni metalu.

Największą zaletą stosowania opakowań z lotnymi inhibitorami jest prostota ich stosowania. Zabezpieczenie VCI nie wymaga dużych nakładów pracy ani przy pakowaniu, ani przy użyciu po wyjęciu z opakowania, ponieważ od razu są gotowe do użycia, bez konieczności ich czyszczenia. Poza tym większość opakowań VCI jest bezpieczna dla środowiska i nadaje się do recyklingu.

Rodzaje opakowań VCI

Opakowania VCI przyjmują różne formy, które dostosowane są do potrzeb i wymagań klientów. Przykładem mogą być opakowania antykorozyjne Excor, które znajdziemy pod postacią folii i papierów antykorozyjnych. Poza tym można znaleźć również specjalne płyny i oleje z lotnymi inhibitorami korozji, którymi można pokryć metalowe przedmioty bądź nasączyć nimi opakowanie.

 

Odpowiednie zabezpieczenie metalowego elementu na czas magazynowania i transportu wymaga nie tylko ochrony antykorozyjnej, ale również dodatkowej ochrony, np. przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dlatego na rynku można znaleźć również folie barierowe, papiery techniczne, kartony makulaturowe i maty pakowcze. Takie kompleksowe rozwiązania dają gwarancję idealnego zabezpieczenia przedmiotów nie tylko przed rdzą, ale również innymi czynnikami.

 

 

Popularne tagi: inhibitory korozji , pochłaniacze wilgociolej antykorozyjnypreparat antykorozyjnypowłoki antykorozyjne , powłoka antykorozyjna , odrdzewiacz

 

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
VCI

Dojazd: