Zbiornik na deszczówkę 6000l – jaki zbiornik na deszczówkę

Zbiorniki na deszczówkę dzieli się na naziemne i podziemne. Te drugie zajmują mniej miejsca w ogrodzie, natomiast naziemne są łatwiejsze w montażu. Najprościej taki zbiornik podłączyć do rynny. Zatem wybór zbiornika zależy więc od miejsca, w którym chcemy go zamontować.

Najczęściej poszukiwanymi zbiornikami na deszczówkę są zbiorniki o pojemności od 200l do 10000l

Zbiornik na deszczówkę 6000l – naziemne i podziemne

Zbiorniki na deszczówkę pozwalają na wykorzystanie wody deszczowej. Dzięki nim oszczędzamy wodę. Deszczówką możemy podlewać ogród, myć kostkę przed domem, a nawet wykorzystać ją do spłukiwania toalety. Na rynku znajdziemy zbiorniki na deszczówkę naziemne i podziemne.

Naziemne zbiorniki na wodę deszczową

Ten rodzaj zbiorników zazwyczaj ustawia się przy rynnie, która odprowadza wodę z dachu. Na rynku dostępne są zbiorniki różniące się pojemnością, wielkością oraz wyglądem. Wśród nich znajdziemy takie modele zbiorników, które bardzo atrakcyjnie prezentują się w ogrodzie. Takie dekoracyjne zbiorniki mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, ale imitującego materiały naturalne oraz przyjmować różne formy.

Podziemne zbiorniki na wodę deszczową

Ten rodzaj zbiorników na wodę wyróżnia się dużą pojemnością i służą zazwyczaj do zasilania systemu nawadniania ogrodu. W zbiorniku podziemnym panują idealne warunki do gromadzenia wody deszczowej. Do wody opadowej nie dociera światło słoneczne, woda się nie nagrzewa i dzięki temu rozwój glonów i mikroorganizmów jest ograniczony do minimum. Większość dostępnych na rynku zbiorników podziemnych wykonana jest z tworzywa sztucznego i wyposażona jest w komplet elementów potrzebnych do zainstalowania zbiornika w ziemi.

Zbiornik na deszczówkę 6000l – jak wybrać jego pojemność

Pojemność zbiornika na wodę deszczową jest kwestią indywidualną i wynika z zapotrzebowania na wodę. Przed dokonaniem wyboru zbiornika warto się zastanowić, do czego będziemy wykorzystywać zebraną wodę opadową.

Pojemność zbiornika na deszczówkę dobiera się również pod względem na ilości wody zbierane z rynien oraz jakie warunki gruntowe są na danej działce. W sprzedaży znajdziemy zarówno małe zbiorniki na deszczówkę o pojemności 100, 200, 500 litrów, jak i duże, nawet 10000. litrowe. Na użytek domowy i do podlewania ogrodu wystarczający może być zbiornik o pojemności 1500 litrów.

Popularne tagi: zbiornik na deszczówkę 6000l zbiornik na wodę pitną 10000l , zbiornik na paliwo 1500l olx , zbiorniki za grosze