Peruki Kraków – jak bezpiecznie prostować splątaną perukę

Na całym świecie nie brakuje prawdziwych pasjonatów peruk czy to naturalnych, czy syntetycznych. Nie powinno to dziwić, ponieważ takie wyroby, są w stanie odmienić wygląd danej osoby bardzo diametralnie oraz dają możliwość regularnego eksperymentowania z własnym wizerunkiem bez konieczności poddawania się zabiegom stylizacyjnym.

Posiadanie peruki to czysta przyjemność, ale również i obowiązek. Dlaczego? Ano, dlatego że musimy o nią odpowiednio dbać, szczególnie jeśli chcemy użytkować ją przez wiele lat lub nawet miesięcy bez konieczności wymiany na nowy wyrób. Co w takim razie robić, gdy po szalonej imprezie lub spotkaniu towarzyskim zauważymy, że nasza peruka zauważalnie się zmechaciła, a jej pukle są dość mocno splątane, co sprawia dość nieestetyczne wrażenie nieładu? W takiej sytuacji odradzamy stosowania urządzeń generujących nadmierne ilości ciepła. Korzystając z lokówki, prostownicy czy suszarki może tylko pogorszyć sytuację, sprawiając, że nasza peruka przestanie pięknie się prezentować, stając się jeszcze bardziej napuszona i poskręcana. W takim wypadku o wiele lepszym rozwiązaniem jest tradycyjne czesanie odpowiednio dobranym grzebieniem lub szczotką. Dlaczego nimi? Otóż dlatego, że jeśli będziemy nimi operować w prawidłowy sposób i zgodny z zaleceniami ekspertów, możemy mieć pewność, że nie uszkodzimy naszej peruki, ale równomiernie nadamy jej pierwotny wygląd.

Jeśli jednak mamy do czynienia z dość dużym problemem natury estetycznej, idealnym rozwiązaniem będzie spryskanie naszej peruki wodą, co sprawi, że pasma będą o wiele łatwiej poddawały się rozczesywaniu. Do tego procesu potrzeba nieco wprawy, jednak za drugim czy trzecim razem każdy będzie w stanie sobie z tym poradzić.

 

 

Popularne tagi: peruki kraków , peruki kraków sklep , peruki krakow